طرحیسا

ساخت تصویر شاخص زیبا برای وبسایت

ساخت تصویر شاخص

 

ساخت تصویر شاخص زیبا برای مقالات و ویدیوها در هر سایتی جزو دغدغه های اصلی مدیر وبسایت است. حتما می‌دانید که هر مقاله یک تصویر اصلی دارد و عکس شاخص همان تصویری است که مختص به یک مقاله است.

در این ویدیو نحوه ساخت دو تصویر شاخص زیبا برای وبسایت آموزش داده می‌شود.

مراحل ساخت تصویر شاخص سایت

 

پیدا کردن عکس

در اولین مرحله شما خواهید دید که چگونه یک عکس مناسب به موضوع مقاله پیدا کنید. در این مرحله با بهترین روش جستجو آشنا می‌شوید و همچنین یک سایت خیلی خوب برای دانلود عکس به شما معرفی خواهدشد.

 

ساخت فایل مناسب

در مرحله دوم باید با توجه به ابعاد تصویر شاخص های وبسایت مورد نظر، فایل مناسبی را در فتوشاپ بسازید. تنظیمات فایل در این مرحله از ساخت تصویر شاخص ، در این ویدیو آموزش داده خواهد شد.

 

افزودن عکس به فایل

حال که عکس مناسبی را پیدا کردید و فایل جدید را در فتوشاپ ساخته اید، در مرحله سوم از ساخت تصویر شاخص باید عکس‌تان را به فایل اضافه کرده و اندازه ی آن را تنظیم کنید.

 

افزودن متن و زیباسازی

وقتی پس زمینه درست شد وقت آن رسیده که در چهارمین مرحله متن موردنظر که اغلب همان عنوان مقاله است را نوشته و تغییراتی روی آن ایجاد کنید. در ویدیو چند مورد از زیباسازی متن آموزش داده خواهد شد.

 

ذخیره سازی بهینه

در آخرین مرحله از ساخت تصویر شاخص ، بعد از اینکه آخرین ویرایش های لازم را انجام دادید و به طرح موردنظرتان رسیدید، باید بتوانید تصویر را بصورت بهینه ذخیره کنید. این ذخیره‌سازی اندکی متفاوت تر از ذخیره‌سازی معمولی در فتوشاپ است. در انتهای کلیپ نحوه ذخیره درست عکس شاخص آموزش داده خواهد شد.

 

اگر با برخی از کلمات گفته شده در این ویدیو نا آشنا هستید، خواندن مقاله 10 تا از اصطلاحات رایج فتوشاپ به شما پیشنهاد می‌شود.

 

حتما می‌دانید که یکی از موارد مهم استفاده از فتوشاپ در مباحث دیجیتال است. مباحثی مثل همین طراحی عکس شاخص برای وبسایت. در دوره حضوری اموزش فتوشاپ در مشهد مباحث مهم‌تری مثل طراحی پست و استوری اینستاگرام، عکس و تبلیغات برای سایت و… هم آموزش داده می‌شود.

به این پست امتیاز بدید post

دیدگاه‌ها (0)

*
*

17 − 13 =